Velkommen til Sjøenvegen 24!

Karmøy - Åkrehamn

Enebolig over 3 plan m/garasje - Stor, solrik og usjenert tomt (999 kvm) -Flott sjøutsikt - Sentralt & attraktivt område

Prisantydning:
 1 890 000
Eiendomstype:
Enebolig
P-rom/BRA:
148/183 m2
Visning:
Etter avtale
med megler

NØKKELINFO

Prisantydning
kr  1 890 000
Eiendomstype
Enebolig
Eierform
Selveier
Byggeår
1958
Primærrom
148 kvm.
Bruksareal
183 kvm.
Bruttoareal
201 kvm.
Soverom
4
Tomt
999 m²
Kommune
Karmøy
GNR
15
BNR
778
Oppdragsnr.
2-0227/21
Finnkode
305449398

Beskrivelse

Klikk på de forskjellige punktene for å lese mer.

+- Kort om eiendommen

– Enebolig over 3 plan m/enkel garasje
– Stor tomt på 999 kvm
– Flott sjøutsikt
– Sentral, barnevennlig og attraktiv beliggenhet
– Gangavstand til det aller meste byen kan tilby
– Solrikt og usjenert
– 4 soverom
– Stor stue i hovedetasje samt kjellerstue
– Pent Møre-kjøkken (antatt tidlig 90-tallet)
– Eldre bad (trenger renovering)
– Kledning og takpanner ble skiftet tidlig på 90-tallet
– Boligen er et oppussingsobjekt

+- Innhold

Enebolig over 3 plan som inneholder:
Kjeller: Gang, kjellerstue, vaskerom, oppbevaringsrom og uinnredet kjellerrom.
1. etasje: Entrè/gang, bad, soverom, stue og kjøkken.
2. etasje: Gang, 3 soverom og bod/garderobe.

Garasje.

+- Standard

I følge selger/arving så er det gjort noen påkostninger på boligen etter byggeår, bl.a:
– Ny kledning (tidlig på 90-tallet)
– Nye takpanner (tidlig på 90-tallet)
– Skiftet diverse vinduer
– Ny terrassedører (1991/2008)
– Pent Møre-kjøkken (antatt fra tidlig 90-tallet)
– Eldre bad som trenger renovering
– De fleste innvendige overflater er av eldre dato

Boligen trenger omfattende oppgraderinger for å få dagens standard.

+- Beliggenhet

Sentral, barnevennlig og populær beliggenhet i Åkrehamn. Det er gangavstand til alt byen kan tilby som bl.a barnehager, barne- og ungdomsskole, flott idrettsanlegg, idylliske Åkrasanden, herlige turområder og sentrum med dens fasiliteter.

+- Omkostninger

47 250,- Dokumentavgift (2,5%)
585,- Tinglysning av skjøte
585,- Tinglysning av pant
202,- Attestgebyr
11 500,- Boligkjøpeforsikring (valgfritt)
———————————-
60 122,- (omkostninger totalt)

Omkostningene gjelder ved kjøp for prisantydning. Det tas forbehold om endringer i ovennevnte gebyrer. Eventuelt valg av Boligkjøpeforsikring pluss vil øke totalomkostningene med kr. 2 800,-.

+- Regulering

Eiendommen ligger i et område hovedsakelig regulert til boligformål. Kopi av reguleringsbestemmelser og kart, kfr. megler. Vi oppfordrer interessenter til å sette seg spesielt godt inn i reguleringskart og de gjeldende reguleringsbestemmelsene for området. Ta kontakt med megler for å få dette oversendt.

+- Energimerking

Megler har oppfordret eier til å innhente energiattest for eiendommen, men denne er ikke fremlagt for megler. Interessenter bør derfor legge til grunn at eiendommen har energiklasse G.

+- Parkering

I garasje og på gårdsplass.

+- Byggemåte

Fra tilstandsrapport:
Taket er tekket med betongtakstein. Takrenner og nedløp er av sink. Saltak med sperrekonstruksjon. Bindingsverkskonstruksjon fra byggeår. Utvendig kledd med stående og liggende bordkledning. Vindu i soverom mot sør er av nyere dato. Terrassedør i soverom i 1.etasje er fra 1991. Malt eldre kjellerdør. Balkongdør i 2.etasje er fra 2008. Vindu mot sør i stue er fra 1988. Vinduer mot nord i kjeller er fra 1980. Vindu mot nord på kjøkken er fra 1976. Vindu mot nord i stue er av eldre dato. Vindu mot sør i kjeller, vindu mot vest i kjeller og vindu på bad har enkle glass. Terrassedør i soverom mot sør i 2.etasje er fra 2008. Terrasse i 1.etasje er bygget av tre. Altan i 2.etasje er bygget av tre. Altan er tekket med loddet sinkbelegg.

TG:3 er gitt på følgende:
– Utvendig – takkonstruksjon/loft
– Innvendig – rom under terreng
– Overflater vegger og himling – vaskerom
– Ventilasjon – vaskerom
– Tekniske installasjoner – varmtvannstank
– Tekniske installasjoner – branntekniske forhold
– Tomteforhold – drenering
– Tomteforhold – terrengforhold

TG:2 er gitt på følgende (avvik som kan kreve tiltak):
– Utvendig – taktekking
– Utvendig – nedløp og beslag
– Utvendig – veggkonstruksjon
– Utvendig – 2 vinduer
– Utvendig – dører
– Utvendig – balkonger, terrasser og rom under balkonger
– Utvendige trapper
– Innvendig – overflater
– Innvendig – pipe og ildsted
– Innvendige trapper
– Sanitærutstyr og innredning – vaskerom
– Fukt i tilliggende konstruksjoner – vaskerom
– Overflater vegger og himling – bad
– Overflater gulv – bad
– Sluk, membran og tettesjikt – bad
– Sanitærutstyr og innredning – bad
– Ventilasjon – bad
– Tekniske installasjoner – elektrisk anlegg
– Tomteforhold – grunnmur og fundamenter
– Tomteforhold – forstøtningsmurer

TG:2 er gitt på følgende (avvik som ikke krever umiddelbare tiltak):
– Innvendig – etasjeskille/gulv mot grunn
– Innvendig – radon
– Innvendige dører
– Sluk, membran og tettesjikt – vaskerom
– Avtrekk – kjøkken
– Tekniske installasjoner – vannledninger
– Tekniske installasjoner – avløpsrør

Det er oppført en frittstående garasje på eiendommen. Garasjen er oppført med betongblokker, med utvendig murpuss. Det er saltakkonstruksjon av tre. Taket er tekket med plater av bølgeeternitt. Garasjen er kun enkelt beskrevet. Den er ikke inngående vurdert og fuktsøk er ikke gjennomført. Tilstandsgrad settes derfor ikke.

Se ellers kommentarer og begrunnelser av tilstandsanmerkninger fra takstmann i fullstendig tilstandsrapport.

+- Overtakelse

Overtakelse av eiendommen etter nærmere avtale mellom partene.

+- Oppvarming

Det er montert vedovn i kjellerstue, samt vedovn og oljebrenner i stue (oljebrenner er frakoblet og er ikke i bruk). Det er også montert varmepumpe.

Ellers elektrisk oppvarming av boligen.

+- Diverse

– Benevnelser på rom i salgsoppgave samt selgers bruk av rom kan være i strid med byggeforskrifter selv om de er målverdige.
– Det foreligger ingen originale bygningstegninger i kommunens arkiver. Megler har derfor ikke anledning til å undersøke hvilke forhold ved eiendommen som er godkjent/omsøkt i Karmøy kommune.
– Selgere er arvinger og har ikke bodd i boligen på titalls år. De har derfor begrenset kunnskap om boligen.
– Det er ikke tinglyst veirett til eiendommen. Eier har brukt veien i alle år. Veien er regulert, men er privat eid.

Kontakt

Olav Lauvås

Stilling
Eiendomsmegler MNEF
E-post
olav.lauvaas@meglerhuset-rele.no
Telefon
90272710

Lurer du på noe?